Секрети вирощування та застосування ірису сибірського в дизайні саду | ТОВ "Еліта Сідс"
0

Графік роботи: ПН-ВС: 09.00-18.00 (без вихідних)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Знайомтесь Ірис Сиберіка.

Він невибагливий, може рости без догляду і при цьому багато років радувати своїм пишним цвітінням. З кожним роком його сортів стає більше, тому що селекціонери не втомлюються виводити нові гібриди, що вражають махровістю пелюсток і різноманітністю колірної гами.

Опис і поширення ірису сибірського.

 Сибірський ірис – багаторічна кореневищна трав’яниста рослина, один з видів однойменного роду, що належить до сімейства ірисового. У природі він здатний досягати висоти 1,5 м і вище, але гібридні форми зазвичай не перевищують 80 см.

У сибірських сортів відсутня «борідка». Рослини мають м’ясисте повзуче кореневище, що дає багато відростків. Стебла у них міцні, на верхівці розгалужені. Листя довгі (40-80 см), мечовидні, з лінійною поверхнею, зеленого, а у деяких сортів сіруватого кольору. Квітконоси формуються на верхівці стебла по кілька штук. Класична квітка має 6 пелюсток, з яких 3 нижніх ширше, яскравіше за кольором і загинаються вниз. Середні пелюстки вузькі, однотонні і загнуті вгору. Природне забарвлення квітки синє або блакитне, гібриди мають різноманітні відтінки. Зацвітають «сибіряки» в травні. Ростуть незважаючи на назву практично скрізь, у будь-якому випадку, на європейському континенті. 

. Кореневище рослини є ціною лікарською сировиною. У ньому містяться унікальні ефірні масла і компоненти, що застосовуються в народній медицині.

 

 

Вибираємо майданчик для квітника

Основна вимога до розташування квітника – сонячна безвітряна ділянка. Півтінь теж підійде, але цвітіння почнеться пізніше і не буде таким пишним.   Грунт – пухкий суглинок з нейтральною кислотністю. Не варто садити іриси на болотистих ділянках з близьким заляганням грунтових вод, так як перезволоження погано позначається на розвитку рослин. 

Терміни та правила посадки

Посадка «сибіряків» проводиться в травні або в самому кінці літа, але не пізніше середини вересня. Визначившись з ділянкою, грунт потрібно перекопати, очистити від сміття, підготувати лунки такого розміру, щоб коріння розміщувалися вільно. На дно ямки можна покласти трохи компосту, тирси. Саджанець слід розмістити вертикально, засипати землею, грунт ущільнити, рясно полити і для кращого вкорінення присипати мульчею. При посадці кількох кущів рекомендується відстань в 60-70 см між ними. 

Розмноження та пересадка

Розмножуються квіти діленням кореневища. Процедура виконується не раніше, ніж через місяць після цвітіння. Щоб розділити кореневище, кущ обрізають, потім викопують і ділять на частини так, щоб кожна мала 3-8 віялових відростків. Для розмноження відрізають тільки молоді частини кореня, старі викидають. На одному місці сибірські види можуть рости десятки років, але щоб вони не вироджувалися, кожні 6-7 років рекомендується розподіл і пересадка.

На нашому сайті ви можете придбати ці чарівні ириси в розділі «Цибулини Весна,Кореневище багаторічни